Zīdaiņi jāmazgā divas vai trīs reizes nedēļā
Praktizējiet pacietību un esiet drošs, ka nelielas, konsekventas izmaiņas ir labs progress.
Daudzi vecāki snaudas laiku vērtē kā iespēju iegūt tik ļoti nepieciešamo klusuma laiku. Protams, tas var radīt nelielu vilšanos, ja jūsu mazulis vairs nevēlas gulēt. Katrs bērns, protams, kādā brīdī pāriet no nepieciešamības gulēt. Tomēr laiks katram bērnam ir atšķirīgs.
Galvenās līdzņemšanas iespējas:
- Lai gan tas ir ļoti atšķirīgs, lielākā daļa mazuļu pārtrauc snaust trīs līdz piecu gadu vecumā.
- Kad mazulis pārstāj gulēt, tas, visticamāk, ir saistīts ar smadzeņu attīstību, galvenokārt ar hipokampa attīstību.
- Daži vecāki jūt atvieglojumu, kad viņu mazuļi pārtrauc snaust, bet citi uzskata, ka tas ir neērti.
- Klusuma laika iekļaušana savā ikdienas rutīnā un vienmēr ļaujot mazulim gulēt, var atvieglot pāreju no snaudas.
- Miegs ir svarīgs maziem bērniem, jo tas palīdz viņu prātam apstrādāt un saglabāt informāciju.
- Ja domājat, ka jūsu mazulim varētu būt miega traucējumi, konsultējieties ar savu pediatru.
Kad mazi bērni beidz snaust?
Vidēji mazuļi pārtrauc snaust trīs līdz piecu gadu vecumā. Šī nobīde notiek, kad bērna iekšējais pulkstenis nobriest, liekot viņam dabiski pārsniegt miega laiku. Atkarībā no tā, cik daudz snaudu jūsu bērns guļ dienā, viņš vispirms var samazināties līdz vienai snaudai un pēc tam pilnībā pārtraukt snaudu.
Bērni, kuriem vēl ir nepieciešams gulēt krietni pēc mazuļa vecuma, var nepietiekami atpūsties naktī. Kad jūsu bērns pārtrauc snaust, joprojām var būt izdevīgi viņam piedāvāt “klusu laiku” aptuveni tajā pašā laikā, kad viņš snauda. To var rezervēt mierīgām, klusām aktivitātēm, piemēram, lasīšanai vai krāsošanai.
Kas liek mazuļiem pārtraukt snaust?
Ir veikts minimāls pētījums, lai noteiktu precīzu iemeslu, kāpēc mazulis pārtrauks gulēt. Tomēr ir konstatēts, ka smadzeņu attīstībai ir nozīme. Vienā pētījumā tika uzsvērta saikne starp hipokampa attīstību un bērna miega laika samazināšanos.
Ir loģiski, ka miega laika beigas ir vairāk saistītas ar smadzeņu attīstību, nevis bērna hronoloģisko vecumu. Tāpēc vecums, kurā bērni pārtrauc snaust, ļoti atšķiras, jo katra bērna smadzenes attīstīsies atšķirīgā tempā.
Hipokamps strauji attīstās visā agrā bērnībā. Pētnieki skaidro, ka hipokampā var būt tikai tik daudz informācijas, pirms tas būtībā “pārplūst”. Maziem bērniem dienas laikā ir jāsnauž, lai dotu hipokampam laiku “iztukšot” vai apstrādāt visu informāciju, ko viņi ir saņēmuši par katru dienu.
Tātad pētījumi izvirza hipotēzi, ka, tiklīdz bērna hipokamps ir nobriedis, tas var labāk saglabāt un apstrādāt informāciju, neprasot gulēt.
Kā pielāgoties jaunajam grafikam, kad mazuļi pārtrauc snaust
Daudzi vecāki uzskata, ka miega laiks ir iespēja atpūsties vai izbaudīt tik ļoti nepieciešamo kluso laiku, tāpēc izredzes, ka vairs nevarēsiet gulēt, var būt nedaudz biedējoša. Tomēr, kad jūsu mazulis pārstāj snaust, jums ir par vienu mazāk lietu, kas jums nepieciešams ikdienas grafikam, padarot izbraukumus un aktivitātes nedaudz vieglākas.
Jebkurā gadījumā, pierodot pie maziem bērniem, kas ir nomodā, vairumam ģimeņu var būt drudžains. Šeit ir daži padomi, kas palīdzēs padarīt pāreju nedaudz gludāku:
Iekļaujiet klusuma laiku
Kad bērns pārtrauc snaust, jums joprojām ir jāiekļauj kluss laiks dienas laikā, lai aizstātu laiku, ko viņš izmantoja. Tas var palīdzēt viņiem atslābināties, lai viņi netiktu pastāvīgi stimulēti visu dienu. Klusais laiks arī ļauj mazliet atpūsties, kā to darījāt iepriekš. Klusajam laikam jābūt bez ekrāna, un tajā jāiekļauj nomierinošas aktivitātes, piemēram, lasīšana vai krāsošanās. Varat arī atskaņot mierīgu mūziku, lai palīdzētu bērnam atpūsties.
Vienmēr piedāvājiet iespēju pasnaust
Daudzi bērni piedzīvo fāzes, kuru laikā viņi atsakās gulēt. Tas var apgrūtināt noteikt, kad jūsu bērns patiešām ir pārspējis miega laiku. Šī iemesla dēļ jums vienmēr jāpiedāvā bērnam iespēja pasnaust, it īpaši, ja viņš šķiet noguris.
Veicināt neatkarīgu spēli
Mudinot savu bērnu uz brīdi paspēlēties pašam visas dienas garumā, jūs varat veltīt laiku sev. Bērniem ir labi pavadīt laiku vienatnē, īpaši, ja viņi daļu nedēļas pavada skolā vai bērnudārzā.
Ņemiet vērā ekrāna laiku
Ekrāna laiks var traucēt bērna miegu. Tā kā ekrāni izstaro zilu gaismu, kas stimulē nervu sistēmu, skatīšanās ekrānā var apgrūtināt bērniem aizmigt snaudas vai gulētiešanas laikā. Kad jūsu bērns pārspēj snaudas laiku, mēģiniet izvairīties no miega aizstāšanas ar ekrāna laiku. Tā vietā varat veicināt kādu no iepriekš minētajām aktivitātēm, piemēram, klusu laiku vai patstāvīgu rotaļu.
Cik daudz miega ir nepieciešams maziem bērniem?
Pareizs miega daudzums ir svarīgs mazuļa veselībai un labsajūtai. Miega režīms var palīdzēt bērniem saglabāt un apstrādāt informāciju. Jūsu bērnam ieteicamais miega daudzums atšķiras atkarībā no viņa vecuma. Kopumā pirmsskolas vecuma bērniem vecumā no trīs līdz pieciem gadiem ieteicams gulēt 10 līdz 13 stundas naktī.
Pētījumi atklājuši, ka mazi bērni gūst labumu no miega skolā, jo tas var palīdzēt viņiem apstrādāt tikko apgūto informāciju .
Padomi, kā palīdzēt mazuļiem gulēt
Ja jūsu mazulim naktī ir grūti aizmigt, jums, iespējams, būs jāpalīdz viņam nodrošināt labāku miegu. Noteikti ievērojiet konsekventu gulētiešanas rutīnu, piemēram, mazgājieties vannā, tīriet zobus un lasiet stāstus pirms gulētiešanas. Uzkodas pirms gulētiešanas dažiem bērniem var palīdzēt gulēt visu nakti, lai viņi nepamostos izsalkuši nakts vidū. Ja jūsu mazulim ir grūti aizmigt un tas sāk traucēt jūsu ikdienas dzīvi, jums, iespējams, būs jāmeklē palīdzība no sava pediatra.
Tas var satricināt vecāku tik ļoti nepieciešamo kluso laiku, kad viņu mazulis vairs nevēlas snaust, kad viņu bērns ir vecumā no trīs līdz pieciem gadiem. Klusuma laika iekļaušana savā ikdienas rutīnā un vienmēr ļaujot mazulim gulēt, var atvieglot pāreju no snaudas.
Daudzi vecāki neapzinās, ka jaundzimušajiem nepieciešamas tikai divas līdz trīs vannas nedēļā. Jaundzimušā vannošana ir vienkārša, taču jūs vēlaties veikt dažus drošības pasākumus, lai jūsu mazais bērns būtu drošībā. Tālāk ir sniegti daži padomi par jaundzimušo vannām un soli pa solim sniegta rokasgrāmata.
Galvenās līdzņemšanas iespējas:
- Ja jūsu mazulim patīk vannoties, varat to mazgāt reizi dienā, taču ņemiet vērā, ka viņa āda neizžūst.
- Pieturieties ar sūkļa vannām, līdz jūsu mazulim ir nokritis nabassaites celms.
- Izmantojiet bērnu vannas ieliktni, lai vannas būtu vieglākas un drošākas.
- Mazgāšanas laikā pievērsiet uzmanību ūdens temperatūrai.
- Mazuļa vannošanai izmantojiet dabiskas, netoksiskas ziepes.
Kā peldēt jaundzimušo vannā
Lai peldētu mazuli vannā, rīkojieties šādi:
- Ievietojiet mazuļa vannu lielākajā vannā un sāciet ūdeni.
- Piepildiet vannu ar dažām collām ūdens.
- Pirms bērna ievietošanas vannā pārbaudiet ūdens temperatūru, lai pārliecinātos, ka tas nav pārāk karsts vai pārāk auksts.
- Novietojiet mazuli vannā, atbalstot viņa galvu ar rokām.
- Izmantojiet mazgāšanas lupatiņu, lai maigi nomazgātu viņu ķermeni un seju.
- Izmantojiet bērnu ziepes mērenībā, lai tās mazgātu un izvairītos no jutīgās ādas izžūšanas.
- Nepārtraukti aplejiet vai aplejiet mazuli ar ūdeni, lai viņš paliktu silts.
- Noskalojiet ziepes un izņemiet tās no caurules.
- Ātri pievelciet tos pie dvieļa un nosusiniet, lai tie nekļūtu pārāk auksti.
- Pēc vannas varat uzklāt bērnu losjonu vai eļļu, lai mitrinātu viņu ādu.
Kā jaundzimušajam dot sūkļa vannu
Lai iedotu mazulim vannā sūkli, rīkojieties šādi:
- Savāc savus krājumus. Jums būs nepieciešams silts ūdens, pāris mazgāšanas lupatiņas un sauss dvielis.
- Nolieciet mazuli uz virsmas un ar mitru mazgāšanas lupatiņu noslaukiet to ar siltu ūdeni.
- Uzklājiet ziepes uz vienas veļas lupatiņas un noslaukiet tās ar to.
- Izmantojiet citu mitru mazgāšanas lupatiņu, lai nomazgātu ziepes.
- Nosusiniet tos ar dvieli.
Cik drīz pēc piedzimšanas jaundzimušajam vajadzētu pirmo reizi peldēties?
Ir dažas priekšrocības, kas saistītas ar mazuļa pirmās vannošanas aizkavēšanu. Daži ārsti iesaka pagaidīt dažas dienas pirms bērna pirmās peldēšanas, jo tas var samazināt infekcijas risku, stabilizēt cukura līmeni asinīs un uzlabot mātes un mazuļa saikni.
Tas ir tāpēc, ka mazuļi piedzimst ar baltu vielu uz ādas, ko sauc par verniksu. Vernix ir dabiski labvēlīgs mazuļa veselībai, piedāvājot antibakteriālas un mitrinošas īpašības, tāpēc to noberšana tūlīt pēc piedzimšanas nav labākā ideja.
Jūs arī vēlēsities nogaidīt, lai ievietotu bērnu vannā, kas piepildīta ar ūdeni, līdz viņa nabassaite nokrīt. Kamēr nabassaites celms nenokrīt, dodiet mazulim vanniņas ar sūkli, jo nevēlaties iegremdēt nabassaites celmu ūdenī.
Vai ir pareizi mazgāt jaundzimušo izlietnē?
Tiek uzskatīts, ka mazuļa vannošana izlietnē ir droša . Lielākā daļa bērnu vannu vai sēdekļu ir pietiekami mazi, lai ietilptu virtuves izlietnē, tāpēc varat veikt tās pašas darbības, peldot mazuli vannā. Pirms laika noteikti noslaukiet izlietni ar siltu ūdeni un drānu.
Kāda veida ziepes ir vislabākās jaundzimušā vannošanai?
Vislabāk ir izmantot netoksiskas bērnu ziepes. Meklējiet ziepes bez mākslīgām smaržvielām un izgatavotas no dabīgām sastāvdaļām. Ja mazulim ir mati, kurus mazgājat, noteikti izmantojiet ziepes bez asarām. Pievērsiet uzmanību tam, vai jūsu mazulis reaģē uz jūsu izmantotajām ziepēm, jo viņam var būt jutīga āda un nepieciešama hipoalerģiska iespēja.
Zīdaiņi jāmazgā divas vai trīs reizes nedēļā. Vannā vai izlietnē varat veikt sūkļa vannu vai izmantot bērnu vannas ieliktni. Atcerieties lietot mazuļiem paredzētas ziepes, kas nesatur asaras.
Saslimt grūtniecības laikā ir nekas cits kā ideāls. Kad jūs jau saskaraties ar diskomfortu, kas saistīts ar bērna nēsāšanu, pēdējais, kas jums nepieciešams, ir būt slimam. Saslimšana grūtniecības laikā var būt arī biedējoša, jo jūs varat uztraukties par sava mazuļa drošību. Šajā rakstā tiks parādīts viss, kas jums jāzina par bronhītu grūtniecības laikā un to, vai tas ir bīstams jums un jūsu mazulim.
Galvenās līdzņemšanas iespējas:
- Bronhīts ir elpceļu infekcijas veids, ko var izraisīt baktērijas vai vīrusi.
- Bronhīts grūtniecības laikā nav galvenais iemesls bažām un izzudīs neatkarīgi.
- Bronhīta risks grūtniecības laikā var atšķirties atkarībā no tā, kurā trimestrī jūs atrodaties.
- Ja bakteriāla infekcija izraisa bronhītu, var būt nepieciešamas antibiotikas.
- Dažas antibiotikas ir droši lietot grūtniecības laikā, bet citas nē. Pārliecinieties, vai ārsts ir informēts par grūtniecību, ja redzat tās, lai saņemtu palīdzību ar bronhītu.
- Mājas aizsardzības līdzekļi, piemēram, mitrinātāja lietošana, šķidruma dzeršana, atpūta, Vicks VapoRub un silta tēja var palīdzēt novērst dažus nepatīkamus bronhīta simptomus.
- Ja Jums rodas smagi simptomi, piemēram, elpas trūkums vai sāpes krūtīs, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
Kādi ir bronhīta simptomi?
Bronhīta simptomi var attīstīties lēnām un ir līdzīgi saaukstēšanās simptomiem.Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet vietni ocuprime official .
Contents
- Kad mazi bērni beidz snaust?
- Kas liek mazuļiem pārtraukt snaust?
- Kā pielāgoties jaunajam grafikam, kad mazuļi pārtrauc snaust
- Cik daudz miega ir nepieciešams maziem bērniem?
- Padomi, kā palīdzēt mazuļiem gulēt
- Kā peldēt jaundzimušo vannā
- Kā jaundzimušajam dot sūkļa vannu
- Cik drīz pēc piedzimšanas jaundzimušajam vajadzētu pirmo reizi peldēties?
- Vai ir pareizi mazgāt jaundzimušo izlietnē?
- Kāda veida ziepes ir vislabākās jaundzimušā vannošanai?
- Kādi ir bronhīta simptomi?