A to zahrnuje dospět ke kroku jedna – zamyslet se nad tím
"Zdá se také, že vysoká hustota obyvatelstva v Soulu vytvořila silně konkurenční společnost. Vzhledem k tomu, že 10 milionů z 50 milionů lidí žije v Soulu, zdá se, že agresivněji soutěží o přežití mezi davem. Ti, kteří v konkurenci prohrají, mohou snadno trpí depresemi a dalšími komplikacemi duševního zdraví."
– Woo
Na druhou stranu, v USA Woo říká, že můžete najít více lidí, kteří jdou za svými sny bez ohledu na jejich akademické zázemí nebo práci.
"Myslím, že je přirozené, že Korejci, kteří vyrostli v silně konkurenční společnosti, mají sklony k duševním chorobám. Také jsem trpěl záchvaty paniky poté, co jsem byl unavený z bojové společnosti a ztratil jsem svého nejdražšího člena rodiny. Pomohlo mi, že jsem začal užívat léky a začal jsem s terapií." hodně v mém uzdravení, ale nejvíc mi pomohlo, když jsem udělal to, co jsem chtěl,“ říká Woo.
"Od mládí jsem chtěl dělat hudbu, ale utekl jsem od svého snu, když jsem se díval na všechna očekávání kolem sebe. I když jsem si nezačal jít za svým snem dříve, dostal jsem odvahu poté, co jsem viděl lidi, které jsem potkal v Americe."
Říká, že mnoho lidí mu fandilo, navzdory určité kritice, kterou dostal za to, že se vzdal svého stabilního života. Woo se rozhodl věnovat se své vášni, aniž by se staral o ostatní, což mu dodalo zvýšenou sebedůvěru a sebeúctu. Jeho panická porucha se výrazně zlepšila poté, co se naučil o sebe pečovat a následovat své srdce.
Woo sdílí, že dobré akademické zázemí a získání vynikající práce jsou skutečně působivé, ale touží po tom, aby se země pomalu změnila a poskytovala větší podporu těm, kteří chtějí následovat své sny.
Jak můžeme pomoci Jižní Koreji?
Jihokorejská psycholožka Jane Parková říká, že lidé musí být v otázce pomoci otevřenější.
"Mnoho mých jihokorejských známých a pacientů často přichází na sezení nepohodlně a v rozpacích, aby se podělili o své myšlenky. Často si myslí, že přiznání, že byli v depresi nebo úzkosti, udělá červenou čáru jejich kariéře. To není pravda a já jsem vždycky tak hrdý na každého pacienta, který sebral odvahu a přišel pro pomoc, kterou potřebují,“ říká Park.
Park poskytuje pomoc korejské komunitě již více než deset let a říká, že mnozí přicházejí s úzkostí a depresí. V konkurenční a rychle se měnící společnosti Korejci vždy pracují na novém cíli a snaží se žít dokonalý život.
"Nikdo není dokonalý," říká Park. "Je mi smutno, když tolik lidí, zejména mladších dospělých, sdílí, jak velký tlak v sobě cítí. Očekává se od nich, že vynikají ve škole, půjdou na prestižní univerzity, získají působivou práci a vydělají spoustu peněz. Vrcholem plnění všech povinností týkajících se exteriéru, jako je dodržování standardů krásy a drahé luxusní zboží a auta, i když ve skutečnosti potřebují někoho, s kým si promluvit."
Park doufá, že lidé dostanou potřebnou pomoc, pokud se budou cítit sami.
"Je normální, že se někdy cítíš osaměle a smutně, a není to ‚trapné‘ nebo ‚slabost‘ přijít pro pomoc. Je to naopak. Uznat, že život může být těžký a pracovat na sobě, abys byl tím nejšťastnějším člověkem, jakým můžeš být to nejdůležitější a nejkrásnější."
– Zaparkuj
Je zásadní, aby země zdůrazňovala důležitost duševního zdraví. Od mnoha občanů, včetně celebrit, se neustále očekává, že budou skrývat své problémy s duševním zdravím a budou jednat bezvadně, aby ukázali sílu.
Řešení nereálných standardů krásy
Soo Youn Lee , korejsko-americká modelka a ovlivňovatelka sociálních médií s více než 195 tisíci sledujícími na TikTok, říká: „Věřím, že Jižní Korea je na prvním místě v počtu sebevražd mezi zeměmi OECD kvůli intenzivnímu tlaku zakořeněnému v korejské kultuře. všechny úhly a všechny kategorie od krásy po vzdělání. Nechápejte mě špatně, je to docela úžasné, čeho naše země dosáhla za posledních 50 let, ale to vedlo ke společnosti, která nikdy neodpočine. Tlak je příliš velký. Korejci jsou očekává se, že – podle definice – bude perfektní."
Lee poukazuje na některé kulturní aspekty Jižní Koreje a na to, jak mohou zasahovat do sebeúcty a sebevědomí.
"Vždy jsem se cítil nedostatečně oblečený, i když jsem šel po ulici do samoobsluhy. Také jsem si všiml, že kdykoli jsem viděl členy své rodiny, musel jsem neustále mluvit o svých úspěších, o tom, jak se ubírala moje kariéra, a jakýchkoliv oceněních." "Bylo to vyčerpávající. Připadalo mi to jako neustálý pracovní pohovor. Ne všichni jsou však horší než Amerika. Ale diskutujeme o tom, proč má Jižní Korea jednu z nejvyšších mír sebevražd – a to jsou všechno platné důvody."
Změnit kulturu nebo přesvědčit skupinu lidí, aby šli jinou cestou, než kterou vždy šli, je vždy náročné. Naštěstí existují způsoby, jak zemi pomoci s jejím duševním zdravím a poskytnout potřebnou léčbu. A to zahrnuje dospět ke kroku jedna – zamyslet se nad tím.
"Je pro mě snadné tu sedět a říkat, že národ musí být otevřený ohledně duševního zdraví. Ale země má negativní stigma kolem ‘depresí’ nebo jakékoli duševní poruchy. Jak změníme celou generaci? Vše by mohlo pomoci. "
Lee uzavírá: "Více zpravodajských záběrů z center podpory duševní pomoci, méně negativního stigmatu, podpory rodičů, telefonních linek pro sebevraždy, vlivu sociálních sítí a více vzdělaných lékařů/specialistů na podporu duševního zdraví. Opravdu věřím, že mladší generace má sílu změnit stigma duševního zdraví. Důkazy jsou jasné, země se potýká s problémy.“
Podle nových zjištění zveřejněných v Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics jsou galaktagogy, potravina nebo lék, které zvyšují produkci mléka, často používány mezi kojícími matkami ve Spojených státech.
Podle Americké akademie pediatrů by děti měly být kojeny výhradně během prvních šesti měsíců života, přičemž kojení by mělo pokračovat po dobu 24 měsíců nebo déle. Avšak pouze 26 % novorozenců ve Spojených státech konzumuje výhradně mateřské mléko v šesti měsících a pouze 35 % tak činí ve 12 měsících.
V USA je nedostatečná produkce mléka nejčastěji uváděnou příčinou ukončení kojení. Pro dostatečnou tvorbu mléka je nutné mléko pravidelně a účinně odstraňovat z prsu sáním dítěte nebo odsáváním prsu.
Některé rizikové faktory, včetně obezity, cukrovky, dědičnosti, předchozí operace prsu a specifických léků, mohou také ovlivnit produkci mateřského mléka.
Aby pomohly s kojením, mnoho matek se obrátilo na galaktagogy, druh potravin nebo léků, které zvyšují produkci mléka. Aby se ponořil do vnímaných účinků na produkci mléka, tým analyzoval 1 294 dospělých žen v USA Mezi prosincem 2020 a únorem 2021 byl zkoumán průřezový online průzkum matek v USA a jejich kojících dětí.
Studie shromáždila informace o galaktagogech prostřednictvím vlastních zpráv a jejich vnímaném dopadu na produkci mléka. Prozradili svou spotřebu konkrétních potravin, nápojů, kombinace bylinných produktů, jednotlivé rostlinné produkty a léky.
Kromě toho bylo 18 potravin, dietních skupin, nápojů, deseti bylinných doplňků, dvou léků a doplňkových galaktagogů podrobeno dotazníkovým otázkám. Účastníci u každé kladné odpovědi specifikovali, zda se spotřeba galaktagogů zvýšila, snížila, udržela nebo neměla žádný vliv na jejich produkci mléka.
Ve studii uvedlo 15 % jedinců pocit, že jejich produkce mléka není dostatečná, 47 % dotázaných uvedlo, že právě začali kojit, asi 58 % účastníků uvedlo, že používají galaktagogy, 28 % uvedlo, že používají bylinné produkty a 1,4 % uvedlo. užíváním léků.
Méně než 5 % účastníků také přiznalo, že jako galaktagoga používá víno, nealkoholické pivo, fenykl, ostropestřec mariánský, ostropestřec požehnaný, moringu, kozí routu, kopřivu, vojtěšku, Shatavari, domperidon nebo metoklopramid.
Oves, laktační sušenky, pivovarské kvasnice, alkoholické pivo, sportovní nápoje a směsi bylinných léků označilo za účinné více než 40 % účastníků.
Matky, které byly srovnatelně starší nebo aktuálně pracující, uváděly, že konzumují galaktagogy mnohem více. Galaktagogy také více používaly matky, které prodělaly císařský řez nebo začaly kojit poprvé.
Pokud jde o další rysy související s kojením, vyšší užívání galaktagogu souviselo s hlášeným nedostatečným přísunem mléka, nízkou vlastní účinností kojení, problémy s přisáváním kojenců, kojeneckým odsávaným mlékem a suplementací umělého mléka.
Při kojení dvou nebo více dětí různého věku najednou matky uváděly, že galaktagogy používají mnohem méně často.
Vědci zdůrazňují nutnost dalšího výzkumu bezpečnosti a účinnosti široce používaných galaktagogů ve světle zjištění studie. Kromě toho jsou vyžadovány podpůrné programy, které by kojící ženy informovaly o nejlepších způsobech, jak zvýšit produkci mléka a dosáhnout cílů kojení.
Světová zdravotnická organizace (WHO) a Evropská komise 5. června oznámily historickou iniciativu v oblasti digitálního zdraví.
WHO přijme v červnu 2023 systém Evropské unie (EU) pro digitální certifikaci COVID-19 s cílem vytvořit globální systém, který usnadní přeshraniční mobilitu a ochrání lidi na celém světě před současnými a potenciálními zdravotními nebezpečími, včetně pandemií.
„Na základě vysoce úspěšné digitální certifikační sítě EU si WHO klade za cíl nabídnout všem členským státům WHO přístup k open source digitálnímu zdravotnickému nástroji, který je založen na principech spravedlnosti, inovací, transparentnosti a ochrany dat a soukromí,“ říká Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.
"Nové digitální zdravotnické produkty ve vývoji mají za cíl pomoci lidem na celém světě rychle a efektivněji získat kvalitní zdravotnické služby."
Tato iniciativa představuje dohodu dosaženou v listopadu 2022 mezi Tedrosem a komisařkou Stellou Kyriakidesovou o rozšíření strategické spolupráce v otázkách globálního zdraví. Vychází z Globální strategie WHO pro digitální zdraví a Globální zdravotní strategie EU a nová spolupráce posiluje robustní multilaterální strukturu vedenou mocnou EU a zaměřuje se na WHO.
Další informace – normadex-official.top .